• Ia vranë fëmijët, e vazhdon jetën e vetme me dhimbje të madhe në shpirt

  Shtron sofrën për fëmijët që si ka më. E bukën e ha mes lotësh. E rrethuar me fotografitë, rrobat e gjësendet e tyre, e shtyn jetën, e cila thotë se për të ka qenë e rëndë dhe e padrejtë. Kjo është Ferdonie Qerkezi, të cilës ia vranë burrin dhe...
 • Kosova 2017: Vit me zhvillime të mëdha e të papritura

  Viti 2017 në Kosovë ishte një vit me shumë zhvillime që prekën aspektin e sigurisë, marrëdhëniet rajonale dhe më gjerë, deri te rrëzimi i qeverisë në Kosovë para se ajo ta përfundonte mandatin e plotë kushtetues. Në ditët e para të janarit të 2017, autoritetet franceze arrestuan njërin prej...
 • Ndalohet në Qafë Thanë Ish kreu i FNSH-së, Levanaku: Kjo është hakmarrje politike!

  Është ndaluar nga policia ish kreu i Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë (FNSH) Osman Levanaku në doganën e Qafë Thanës, teksa ai po i drejtohej Maqedonisë për të kaluar natën e ndërrimit të viteve. Levanaku po i drejtohej Strugës, por punonjësi i doganës i ka thënë se nuk mund...
 • Apelon tek prindërit ” Kujdes fëmijët nga mjetet piroteknike “

  Drejtori i Klinikës Emergjente në QKUK, Dr. Basri Lenjani, ka apeluar prindërit që të kenë kujdes me fëmijët për festën e Vitit të Ri. Ai ka thënë se gjatë festave fëmijët deri në 3 vjeç mund të gëlltitin ushqime të forta, ndërsa ka bërë thirrje që të bëhet kujdes...
 • Sa herë ju ka rrahur burri? Ja si përgjigjen gratë shqiptare

  Në ditën ndërkombëtare kundër dhunës ndaj grave, gazetarja e emisionit investigativ “Boom” në Ora News ka pyetur gratë shqiptare se sa herë i ka rrahur burri.Të intervistuarat, kryesisht në mesomoshë e marrin me “sportivitet” këtë pyetje dhe reagojnë duke qeshur.Disa nga përgjigjet e tyre janë me të vërtetë interesante...
 • Ndalojeni dhimbjen e dhëmbëve për 1 sekond. Vërtetë për 1 sekond …

  Dhimbja e dhëmbëve është shumë e tmerrshme dhe një ndër arsyet e vizitave te dentisti. Zakonisht ndodhin natën si pasojë e ndryshimeve në qarkullimin e gjakut. Por, në rastet më të mëdha klinkat dentare janë të mbyllura. Kështu, do t’ju duhet të duroni dhimbjen ose të zgjedhni një metodë...
 • Ia vrau djalin, por fjalët e këtij babai do ua thyejnë zemrën

  Falja e gjakut jo vetëm në vendin tonë por edhe në shumë vende të botës është shumë e vështirë Me të shikuar videon më poshtë, fjalët e një babai i cili e falë atë që birit të tij ia mori jetën, janë rrëqethëse dhe përcjellin një mesazh shumë të...
 • “Mos bëni plane për mua, do iki”, fjalët e fundit të Shchumacherit prekin botën

  Para 2 ditësh u mbushën plot 4 vjet që legjenda e Formula 1, Michael Schumacher dergjet në shtrat thuajse i vdekur, pas atij aksidenti të tmerrshëm me ski. Me këtë rast, gazeta sportive franceze “L’Équipe” i ka përkushtuar disa faqe domethënëse 49 vjeçarit për të cilin të gjithë presin...
 • Këto janë 5 çiftet më të mira të Horoskopit për vitin 2018

  Egjitha kjo sepse nuk gjeni dot gjuhën e përbashkët dhe sepse papërputhshmëritë tuaja janë vërtetë të mëdha.Por e keni menduar ndonjëherë se thjesht po merrreni me shenjën e gabuar? Epo shmangini këto telashe për vitin që vjen dhe njihuni me kombnimet më të mira mes shenjave të horoskopit. Ujori...
 • Vrau shqiptarin, prangoset italiani. Nesër do të …

  Ditën e nesërme më 1 janar, do të merret në pyetje 26-vjeçarin Gianluca Mazzarelli, i cili mbrëmjen e djeshme u paraqit në kuesturë, ku rrëfeu vrasjen e një shqiptari, Ervin Tola, 31 vjeç. Ai e goditi me thikë në gjoks pranë bar Oldtimer në rrugën IV Novembre. Vrasja ishte...
 • Ja pamjet e ndjekjes së UFO-ve nga ushtria amerikane…

  Një pilot ushtarak ka rrëfyer momentin e pabesueshëm kur ai ka ndjekur një avion të UFO-ve. Videoja e pilotit të marinës amerikane, David Fravor, është nxjerrë nga një dosje dikur e klasifikuar, nga një ish-zyrtar i qeverisë amerikane. Ndërsa Pentagoni lëshoi ??pamjet e frikshme, piloti Fravor ka zbuluar se...
 • Siguria e festës, Britania zbret në rrugë snajperistët e forcave speciale

  Snajperistët e forcave speciale (SAS) do të jenë në rrugët e qyteteve kryesore britanike sonte, ndërsa qytetarët do të mirëpresin festën e vitit të ri dhe ndërrimin e viteve Ushtarët e forcave speciale do të mbikëqyrin turmat në sheshin Trafalgar të Londrës, Birmingham, Manchester, Liverpool dhe Edinburg. Pasi është...
 • Lajmi i fundit: Kjo gjë iu ndodhi veteranëve sot

  Me rastin e “Ditës së Veteranit të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës”, në lokalet e Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së në Prishtinë, do të shpërndahen mirënjohje për disa nga gratë që ishin në Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës.Ky aktivitet bëhet për të nderuar gratë që nuk ngurruan...
 • Kush është polici që sulmoi Agron Mustafën?

  Nazim Sahiti, drejtor i Antikrimit në Policinë e Kosovës, po akuzohet se sulmoi fizikisht Agron Mustafën. Ky i fundit ka thënë se nuk i di motivet pse Sahiti e sulmoi. Drejtori i Policisë në momentin e sulmit fizik ishte edhe më një polic tjetër i njohur si “Tarkani”. Drejtori...
 • Sot bëhen 26 vjet nga sulmi i parë ndaj familjes Jashari

  Në vitin 1991 forcat serbe sulmuan Jasharët në Prekaz Sot bëhen 26 vjet nga sulmi i parë i forcave policore serbe në familjen Jashari në Prekaz. Më 1991 shumë forca serbe, kishin mësyrë familjen e Komandantit legjendar Adem Jashari, por që hasën në rezistencën e familjes Jashari, duke u...
 • Mediat serbe komentojnë veprimin e Haskukës mbi heqjen e fotografisë së Hashim Thaçit

  Ai vendosi një foto të Adem Jasharit në vend të Presidentit Hashim Thaçi.Ky ndryshim u regjistrua në fotografitë e publikuara nga deputetja Mimoza Kusari-Lila nga një takim i mbajtur në kabinetin e kryetarit të komunës së Prizrenit, kur kolegët e partisë arritën ta përgëzonin për marrjen e detyrës së...
 • Ky është polici serb Miliq Krsta të cilin e vrau Selman Kadria ? (Foto+ Video)

  A e keni dëgjuar këngën e Selman Kadrisë, se si “me gojë hapur ka mbet Serbia” e pushka e tij “dridhi eshtrat e Car Dushanit”. Selman Kadria ka vrarë një nga antishqiptarët më të mëdhenj, një prej serbëve që ka bërë zullumet dhe krimet më mizore ndaj shqiptarëve, Milliq...
 • Britania alarmon botën: Kemi fotogruar në Shqipëri përbindëshin e frikshëm të liqenit

  Shqipëria është përfshirë sërish në artikujt e mediave ndërkombëtare por kësaj radhe për diçka shumë më të frikshme se trafiku i drogës. Tabloidi i njohur britanik,  “The Mirror” ka publikuar disa pamje ku shkruan se në liqenin e Prespës është fotografuar një krijesë e frikshme që njihet me emrin...
Categories
loading...